Müziğin Eskimeyen Yolculuğu

Tuğba Ekinci twitter.com/ticaridevamet Zaman, zamanın değiştirdiği kavramlar, objeler, yaşam alanları, günlük ihtiyaçlarımızdan, alışkanlık haline getirdiğimiz lüks ihtiyaçlarımıza kadar ve dahi zamanın etki ettiği her şey… İnsanoğlunun en büyük çıkmazlarından birisi olan zaman ve bizim yaşam yolculuğumuzun en garip unsuru. Bizler mi zamanı şekillendirdik yoksa zaman mı bizi kendi içerisinde şekilden şekle soktu, en büyük sorulardan biri. Hangi yüzyılı yaşarsak yaşayalım her yüzyılın sorusu. Bu şekillendirmenin ve şekle girmenin karşılıklı olduğunu farz ediyorum. nike tn requin Aslında farz etmenin ötesinde buna inanıyorum. Zaman her ne kadar akıp giden bir kavram gibi algılansa da, ben zamanın sıvı değil daha çok hamur kıvamında oluğuna ve biz insanoğlunun ona şekil verdiğine inanıyorum. Air Jordan Future Yaşadıklarımız, bazen duygularımız bazen aklımız ve en güzeli olan duygu ve akıl birliği ile beraber zamana şekil veriyoruz. Bazen tatlı bazen ekşi bir hamur gibi. Bazen hamurun kıvamını tutturuyoruz bazen tutturamıyoruz ve fakat hamurdan oluşan ürünleri hepimiz çok seviyoruz. Asics Gel Lyte 3 Pas Cher

4

Zaman hamurumuzun kıvamını tutturabilmenin, ona tat verebilmenin bir tarifi varsa eğer, o içeriklerden en güzeli, en gereklisi, müziktir. Asla eskimeyen, asla zamana yenik düşmeyen müzik. Nike Air Max 2016 Dames Bizlerin yaşamlarına en güzel tadı bazen acılı, bazen ekşili verebilen müzik. Her kavramın üstünde, her kavramdan uzak ama mutlaka her duygunun açıklanmasında en iyi yol olan müzik. nike air jordan 11 mujer İnsanoğlunu içinde bulunduğu zamanın ötesine ulaştırabilen müzik.

Müziği şekillendiren eski ve yeni pek çok kavram var. asics gel nimbus mujer Marcus Mariota Oregon Football Jerseys İçinde bulunulan dönemin heyecanlarını, insanlığın sahip olduğu, aşk, nefret, isyan vb. tüm duygularını içinde barındırabildiği için, çok eski bir şarkıyı dinlediğimizde sanki bugün yazılmış gibi hissederiz çoğu zaman. New Balance buty damskie Nike Air Max 2016 Dames wit İnsanlığın bulduğu en garip ve harika şeylerden olan müzik, her zaman, her kitleyi etkiledi. Dönemin ruhuna, sahip olduğu teknolojiye göre şekil aldı. Müzik yapanlar, müziği dinleyenler, ellerinde bulunan tüm imkanları kullanıp, onu devam ettirip hayatlarına bu güzel rengi katabilmek için her şeyi yaptılar. Büyük bir ciddiyetle, paralarını, zamanlarını ve diğer tüm imkanlarını kullandılar. 1   Gramofon ve plaklar, bizlere eski, yeni her türlü müziği ulaştıran en kıymetli yollardan biri. nike air max 2016 blauw Zaman içinde değişen ve gelişen tüm teknolojik gelişmelere rağmen, insanlar hala çok büyük rağbet etmekteler. Yeni dönem sanatçıların dahi plakları bulunmakta ve elbette arşivlenmiş, eskiye olan özlemimizi canlandıran plaklar da halen çok büyük ilgi görmekte. Bu ilgi, özellikle arşiv meraklılarının kıymet verdiği bir durum. Bu ilginin de hiç bitmeyeceğiyse ortada. Hala açık olan plakçılardan bunu anlamak mümkün. İnsanlar bu plaklara ulaşmak için zamanlarını ve paralarını büyük bir heyecanla sarf etmekteler. Maglia Tony Parker Günümüzün yapay seslerinden uzak, kusurlu gibi görünen o cızırtılı ses insanoğlunu ve müzikseverleri her zaman cezbetti ve etmekte. Şüphesiz bir diğer unsur ise radyo olmuştur. adidas gazelle uomo rosse Bugün dijital kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir müziği bir dj in bizim için seçmesi, ara ara konuşması bize her zaman cazip geldi. Bugün koleksiyoncuların en çok rağbet ettiği şeylerden biri eski bir radyo.

 • ULTRA BOOST Uncaged
 • Bir evin dekorasyonunda kullanılmak üzere çoğu zaman, ama hala değerli ve mazinin en güzel parçalarından. Tarihin en unutulmaz fotoğraflarından biri olan Long Live Rock’n’Roll teması, aslında bahsettiğimiz şeylerin en çarpıcı özetlerinden biri. Müziğin ve onu oluşturan unsurların nasılda eskimeyeceğine dair en iyi kanıt. Bu fotoğraf, sanki günümüzde herhangi bir festivalde çekilmiş gibi, her dönemin çarpıcı bir yansıması olacak, ta ki sonsuza kadar.

 • Adidas Nmd Verde Uomo
 • Eskinin asla eskimeyeceği, insanoğlunun zamanı bir karede nasıl dondurabileceğine dair. Buradaki coşku, müzik, insana dair her türlü duygu, sonsuzluğa karelenmiş gibi adeta ve hep öyle kalacak. nike air max 1 pas cher Değişmeyecek tek şeyse iyi müziğe olan ilgimiz olacak. 2  

  Özellikle iyi müzik arayanlara pek bilinmeyen bir grup tavsiyesi ile yazımı sonlandırmak istiyorum. Goedkoop Nike Air Max 2016 Asics Gel Lyte 3 męskie Eğer çok sıkı bir Long Live Rock’n’Roll tutkunuysanız, İstanbul’a senede bir kez gelen, benim de bir kez izlediğim şahane grup The Wanton Bishops. Vintage Rock’n’Roll yapan bu güzide grup, sizleri enerjisiyle, bugünden alıp, eskilere, taptaze bir enerjiye alıp götürecek.

  Sleep With The Lights On

  Canlı sahnelerinin, kayıtlarından çok ama çok daha iyi olduğu, zaten bar konserinin sıcaklığının bir de bu grubun ve elemanlarının enerjisi ile ortamın alev aldığı, kendinizi eskilerde, çok eskilerde bir barda, eskinin şahane figürleriyle dans ederken bulacağınız bu grubu 2015 te sizlerin de canlı izlemesini diliyorum.

  İyi bir eski, çoğu zaman iyi bir yeniden çok daha iyidir. Eskiyi takip ederken eskimemek mümkün.