Bir Şizofren Var Benden İçeri

Kamer Berker
https://twitter.com/kamerberker
Sevgili okur, lütfen bu satırları okurken giriş gelişme ve sonuç bölümleri oturmuş, sağlam bir yazı okumayı bekleme. Bir şizofren adayının elinden çıkmış, dolayısıyla bir kaç parçaya bölünmüş benlikten dolayısıyla anlatımda da birlikte yaşamak zoruda olan federal eyaletler gibi birbirinden bağımsız paragraflardan bahsediyoruz. Şaşırma diye baştan söylüyorum. (Bu düşünceli olan bendi)
“İçindeki şizofrene sarıl sana insanı anlatır”, tabii bugün hangi moddaysan ve hangi playlisti dinlemek istiyorsan. asics buty sklep Çok şizofreniz hepimiz. Birden çok hayat yaşamaya çalışıyoruz ve bu farklı kimliklerimizi, yaşamları o kadar güzel içselleştiriyoruz ki hem kendimizi hem daha en yakındakileri kandırıyoruz. (Bu vurucu bir giriş bölümüyle ilgi çekmeye çalışan ben)
efes pilsen komik

Yaptığınız her rezillikte alkole sığınmayın gözünüzü seveyim!

Bazen insan farklı davranışları için alkole sığınır, “Üç dubleden sonra böyle oluyorum” denir ama alkol sizi olmadığınız bir insan yapmaz aslında. Doktor Jekyll’ı Mr. Hyde’a dönüştüren sihirli iksir özelliği taşımaz alkol, sadece yapmak istediğiniz şey için size cesaret verir. adidas hamburg damskie Pre-menstrürasyon döneminin, yani adet öncesi dönemin kısaltması olan “pms” dilimize yapıştı, “sinir” yapıyormuş kadınlarda. “Ay regliyim şekerim” deyip üç kilo çikolatayı mideye indirip kıçınızı bin kat büyütüyorsunuz. Nike Dames İsteyince her şeye bahane çok. Yeter ki isteyin. Gerçeğe Çağrı filmindeki gibi başka hayatları yaşamak mı istiyorsunuz, reklamlardaki gibi konuşacağım ama işte o da bir aplikasyon uzağınızda. (Bu reklamcı ağzı olan ben)
Benim küçüklüğümde çocuğu bir tenis okuluna yazdırmak, piyano dersi aldırmak modası vardı. Ama iş ciddileşse madalya alsanız spor müsabakasında mesela, ‘Konservatuara gitsin, çok yetenekli’ derse bile öğretmeniniz ‘Ben yapma demiyorum ama hobi olarak’ i aileniz backhand olarak yüzünüze bir blokflüt gibi bi’ güzel çarpı çarpıverirdi . sac fjallraven kanken ‘Önce ödevler bitecek baskısı vardı’ üstümüzde. Şimdi analı danalı çocuklu yemeklerde, eskiden birlikte çanak çömlek oynayan çocuklar tabletten facebook’a fotoğraf yükleyerek ‘sosyalleşmeye’ çalışıyorlar. new balance 373 femme noir Tablette oynanan domuz vurmalı oyunun çocuk gelişimine katkısından bahsediliyor. Bir domuzu vurmanın neresi zekaya katkıda bulunacak Allah aşkına, ayrıca neden o kadar çirkin hayvan varken, tatlı domuzları vurmak zorundayız. Şahsen ben sırtlan vurmak isterdim, neyse ben kimim ki fikrimi sormak isteyesiniz. nike air max 90 goedkoop Ha ama eğer ben sıradan vatandaş değil, ünlü bir tasarımcı olsaydım, oyunların çocuk gelişimine katkıları hakkında bana soru sorulurdu. Çünkü artık herkes her konuda uzman değil mi? (Bu belli bir konuda yeterince uzmanlaşamamış olan ben)
küçük domuzcuk vintageinyou angrybirds

Bugün kaç küçük domuzcuk vurdun şirin seni?

Allahım o kartvizitlerde pi sayısı gibi bitmeyen birbirinden karışık titriler. nike air max Bilmemne üniversitesinde akademisyen, aynı zamanda bilmemne şirketinin dijital departmanında analist, iş geliştirme ve pazarlama müdürü, sıkı bir caz müzik dinleyicisi, dalgıç ve nihayet iki çocuk babası. new balance 996 femme bleu gold Ne kafalar yaşıyorsunuz, yaşıyoruz. Goedkoop Nike Air Max 2017 Mesela ‘Sekreter’ kelimesi kimi ne zaman bu kadar gücendirdi, Hülya Avşar’ın filmi yüzünden mi diyeceğim alakası yok. Cem Yılmaz’ın hemşire esprisi gibi, ‘Sekreterleri koruma ve gücendirmeme vakfı’ ne zaman için bu isim değişimi için sokağa döküldü, birden hepsi ‘Yönetici asistanı’ oluverdiler. Oysa sekreterin kökeni ‘secret’dan yani ‘sır’ dan geliyor. Ne zaman yöneticisinin tüm sırlarını bilen o güçlü karakterden, yüzüğün taşıyıcısı Frodo’dan, bir anda asistana geçiş yaptılar. goedkoop nike air max 2017 Birbirimizi toplantılarda uyarmaya başladık ‘Sekreter demiyoruz yalnız’. Canotte Cleveland Cavaliers Peki demeyelim canım. İsimler, titriler öyle önem kazandı ki. Kadına erkeğe yüklenen misyonlar gibi… Herkes multifonksiyonel özelliklerini ortaya koymak bir tarafını yırtar oldu. asics damskie leginsy Online alışveriş sitelerinde ‘o mükemmel ürünü’ sepete atmak için sabah erken uyanmaya başlama hırsı, tanıdık geldi mi? Geldi ise ne mutlu size, siz de bir şizofren adayısınız, hatta belki oldunuz bile. Tebrikler. adidas yeezy heren (Bu uzmanlık alanları arasında gidip gelen, azıcık şundan ve biraz da bundan tadan ben)
plaza kadını vintageinyou

Nasıl ayakların durumu, ağrıyorlar değil mi?

Maalesef her konuda olduğu gibi şizofrenlik mevzuunda da kadınlar bin kat daha mağdur. Eskiden dışarıda ‘hanfendi’, mutfakta iyi bir aşçı, yatakta fahişeydi. Şimdi bu özellikleri ile birlikte iş yerinde (dolayısıyla LinkedIn’de) iyi bir ‘satışçı’, instagramda iyi bir fotoğrafçı, model veya gurme, vine’da komik, YouTube’da oyuncu/senarist/yönetmen, twitter’da gazeteci-yazar ve nihayet yatakta da artık iyi bir iletişimci ve pazarlamacı olmak zorunda. Seks hayatını yeni aldığın Victoria Secret kilodun değil, iletişimin sürekliliği ve pazarlamanın uzun dönem stratejileri kurtarıyor. Yüzer liraları akıttığın iç çamaşırını giydiğin vücudunun her daim ‘taş’ gibi olması lazım, iletişim metotlarını çeşitlendirmen, devlet babanın izin verdiği ölçüde yurt dışındaki ayıp siteleri gezip, farklı kaynaklardan beslenerek kendini geliştirmen bekleniyor. Marcus Mariota – Oregon Ducks Hem CEO olup, yurt içi yurt dışı iş gezilerine gidip çocuklarına aynı oranda vakit ayırman bekleniyor. Sunumda küçük bir hata yapmayagörsün, ‘Kesin adet dönemi’ yaftasını yiyor, onun kariyer basamaklarını bu kadar hızlı kat etmesini yediremeyen erkek rakiplerinden. Yobaz kesim durur mu? ‘Kadınlar maskülenkeşiyor, yani bir kere iş hayatı kadının doğasına aykırı’ buyuruyor. Tüm haber sitelerinde güzel ünlülerin en bomba özelliklerinden yapılan kolajlar vardır, Angelia’nın dudakları, Natalie Portmanın kaşları başka birinin memesini alıp ‘İşte mükemmel kadın’ diye patlatıveriyorlar.

 • ZX 750
 • İşte o (3M kalsın lütfen sevgili editörüm, -yine kiminle konuşuyorsun, -Bu seni hiç ilgilendirmez!!) mmmükemmel kadın…(Bu kadın olan ben)

  Eğer ünlü iseniz mesela, iyice s.çtınız.

 • New York Knicks
 • Sadece oyunculuk mu yapıyorsunuz, yemezler anam, kitap yazmanız, şarkı söylemeniz, ‘Üç ayda doğum kilolarımı sevgilim beni aldatmadan nasıl verdim’ minvalinde kitap yazmanız, bir mekanda djlik yapmanız bekleniyor. Ünlüler ne yapar ki zaten djlik yapar, aksini düşünmek bile istemiyorum. Gerçekten evde bir saniye kıçınızı yayıp oturma hakkınız yok. En kötü ihtimalle, tanıdığınız diğer ünlü artizlerin oynadığı diziler hakkında twitter’da yorum yapmanız bekleniyor. (Ünlü tacizcisi olan tarafım, ha kim değil ki? – Ben değilim, hayır sen de öylesin)

  doğukan manço dj survivor

  Doğukan Manço hayatın ona yüklediği sorumluluklarla başederken

  MIRC’den beri hayatımıza giren sahte kimliklerin sanal karakterlerimizden bahsetmek dahi istemiyorum. Çünkü o şizofren durumların yıllardır farkındayız. O avatarların arkasına saklanıp on yaşında Japon bir veletle Call of Duty’de adam öldürüyoruz, Brezilyalı bir kızla ‘cami açsana’ deyip, aman yüzümüzü göstermeden sanal sanal bir güzel sevişiyoruz. Los Angeles Lakers Nickname ve sahte bir fotoğrafla twitter’da ünlü trolleyince sanki şakacıktan yapmış gibi oluyor. Ama olmuyor işte, davayı patlatıveriyorlar suratınıza suratınıza. nike air max 2017 dames wit (Bu toplumu uyaran, sorumlu olan ben)
  Ben iyi bir şizofren taklidi yapıyorum kanımca. Kendimi ve çevremi çok güzel kandırıyorum ve yukarıda değindiğim bu düzene mükemmel bir şekilde ayak uyduruyorum. nike air max dame Herkes bu sahte hayatlara, farklı kimliklere kendini kaptırsın, saf olan tarafımı da bir şekilde ayakta tutmaya çalışıyorum. Ama kendisi bazen benimle konuşmayı bırakıyor. Kirlendiğimi düşünüyor. Ben yine de iyi niyetle bunun arkasında bir şey aramıyorum. Sonuçta o da insan, yanılgıya düşebilir.