Başarılı Bir Youtuber Merve Özkaynak’ın Hikayesi

Çok değil iki sene önce Youtube’u sadece eğlence videoları izlemek için tercih ediyorduk. Artık modadan, makyaj videolarına, her konuda bilgi sahibi olmak için Youtube birinci adresimiz oldu. Röportaj bahanesiyle son dönemin en başarılı Youtube kanal sahiplerinden biri olan Merve Özkaynak’ı ziyaret ettik. Oldukça kısa bir sürede hem Youtube’da hem diğer sosyal mecralardaki başarısını konuştuk.

merve-ozkaynak-vintageinyou

Vinu: Sevgili Merve, seni Youtube aracılığıyla tanıdık ama bilmeyenler için Vlogger veya Youtuber olmak ne demek? Videolarının hazırlık sürecinden biraz bahseder misin?

Merve: Vlogger veya Youtuber olmak benim için keyif aldığın şeyleri ve paylaşmak istediklerini video aracılığıyla insanlarla paylaşmak. Videolarımın hazırlık aşaması ciddi bir plan, program ve araştırma sürecinden geçiyor. Kendi bildiklerimin ve tecrübelerimin üzerine mutlaka araştırma yaparak, okuyarak doğruluğundan emin olduğum bilgileri de katıyorum. Sonrasında geçiyorum odama, basıyorum kayıt tuşuna ve anlatmak istediklerimi insanlarla paylaşıyorum. adidas donna Videolarımı hazırlarken ve sonraki süreçte insanlara kaliteli bir izleme deneyimi sunmak için teknik süreçlere de çok önem veriyorum. Ses, görüntü kalitesi, montaj ve sonrasındaki içerik paylaşımı planlarını hazırlarken daha önceki reklam ve dijital pazarlama konusundaki iş tecrübelerimden yararlanıyorum.

merve-ozkaynak-vintageinyou

Vinu: Herkes Youtube kanalı açıp Youtuber olabilir mi? Merve: Evet isteyen herkes Youtube kanalı açıp bir Youtuber olabilir. Fjallraven Kanken Big Başlangıç için pahalı kameralara da gerek yok son zamanlarda piyasaya çıkan bir çok akıllı telefonun son derece kaliteli çekim özellikleri var. Bu tarz akıllı telefonlarla bile yeterli ışık alan bir alanda, telefonu sabit bir yere koyarak çekim yapılabilir. Önemli olan gerçekten istemek başka hiç bir engel yok. Vinu: Bundan sonraki adımların ve projelerin hakkında biraz bilgi verir misin? Merve: Kanalımı insanların benimle ve birbirleriyle daha yakın etkileşime girebilecekleri, gündelik yaşamlarına daha da çok dokunan bir platform haline getirmeyi istiyorum. Beni tanımak isteyen insanları tanımaya çalışıyorum şu anda, ve bundan çok büyük bir zevk alıyorum. Herkese de çok teşekkür ediyorum. Yaşasın güzel, sağlıklı, akıllı ve zevkli kadınlar….ve tabii erkekler!

Vinu: Kendini en çok hangi yıllara ait hissedersin? Eski zamanlarda yaşama şansın olsaydı tercih edeceğin yıl hangisi olurdu?

Merve: Tartışmasız 18. Asics Whizłer damskie yüzyıl. chaussures de foot Nike Küçüklüğümden beri kabarık, kocaman prenses elbiselerine hayrandım. Hala o yıllara ait bir film izlediğimde o elbiselerin detaylarından ve kumaşların güzelliğinden gözümü alamam.

Vinu: Ünlü markalar ve tasarımcılar, tasarım rotalarını geçmiş akımlara doğru çevirdiler. Bu akımlar içinde, dönmesine en mutlu olduğun akım hangisi?

Merve: En mutlu olduğum yüksek bellerin geri dönmesi oldu. nike air max 2016 goedkoop Benim için yüksek bel pantolonların ve eteklerin asla modası geçmemeli. nike air max 1 donna Çünkü hem çok kadınsı hem de bir o kadar masum.

Vinu: Günümüzde herkes artık özgünlük peşinde, bu yüzden de herkesin üzerinde göremeyeceği vintage kıyafetlere yoğun bir ilgi var. Bu konu hakkında düşüncelerin neler?

merve özkaynak vintageinyou

Merve:Bence günümüzde tüketim çılgınlığının artık modası geçti. Nike Air Max 1 męskie białe Bu davranışın değişmesindeki en önemli faktörlerinde çevre dostu, geri dönüştürebilir, organik gibi gelecek kaygısından ortaya çıkan kavramlar olduğunu düşünüyorum. Bu inanışla artık insanlar geri dönüştürebilir ürünlere daha çok ilgi göstermeye başladılar özellikle son zamanlarda dünyada yaşanan ekonomik kriz, çevre felaketleri, enerji kaynaklarının azalması derken bu eğilim kendini daha titiz bir alışveriş sürecine bıraktı. Nike Air Max 2016 Dames Zwart Çoğumuz eşyalarımızı atmadan önce bir kez daha düşünür, yeni birşey satın alırken mutlaka daha kalıcı parçaları tercih eder olduk. Tam bunlar yaşanırken modada da eskiye dönüş ve vintage kavramlarının ortaya çıkmasıyla insanlar vintage kavramını iyice benimsemeye başladılar, Hollywood yıldızlarının bile bir hikayesi olan, bir döneme ait olan, farklı olan, tek olan özel parçaları tercih ettiklerini gördükçe vintage kavramı dekorasyon, otomobil, tasarım gibi birçok sektörde kendini göstermeye başladı. Bu nedenle vintage akımı bana göre hem moda tarafında hem de vicdani tarafta çok akıllıca bir ve sürdürülebilir bir akım.

Vinu: Sence şıklığı ile göz kamaştıran kadının olmazsa olmazları nelerdir?

Merve: Kocaman bir gülümseme. Vinu: Asla modasının geçmeyeceğini düşündüğün zamansız parçalar neler? Merve: Beyaz gömlek, Siyah küçük elbise, Bej Trenchcoat.

Vinu: Stilini nasıl tanımlıyorsun?

Merve: Abartısız, kaygısız, dertsiz, tasasız. Compra Zapatillas Asics Online Vinu: Asla ve asla gardırobumda yer vermem“ dediğin kıyafetler ve aksesuarlar var mı peki?

Merve: Şalvar tipi pantolonlar, parlak renkli vinil taytlar.

Vinu: Eşinin kıyafetlerine müdahale ne boyutta?

Merve: Sadece özel günler için takım elbise ve smokin giymesi gerekirse o zaman birlikte karar veriyoruz ama onun dışındaki günlük stiline karışmıyorum çünkü bir erkek ne ile rahat ve mutluysa onu giymeli tabii renkli pantolonlar hariç. St. Louis Cardinals Store 🙂

Vinu: Seni hayatında en çok etkileyen film sahnesi veya şarkı nedir?

Merve: Annem gençliğinden beri tam bir Pink Floyd hayranıdır, daha annemin karnındayken Pink Floydla tanıştım o nedenle özellikle Money parçasının yeri çok başkadır, hep çocukluğumu hatırlatır.