2018 Bahar Trendlerinde Öne Çıkanlar

Modayı yakından takip eden insanların merak ettikleri konuların başında girecekleri yılın moda trendleri ve dönemlerine göre erkek ya da kadın kreasyonunun ne olduğu.

2018 yılının kış, bahar ve yaz ezonu ayrı ayrı belirlenirken bir yandan birbirinden kopuk olmadığını görüyoruz.

Tek bildiğimiz tekstil firmaları tarafından özenle ve yenilikçi bir şekilde üretilen kumaşlar moda devlerinin elinde hayat buluyor, canlanıyor.

Bahar Geldi Hoş Geldi

2018 yılında parıltı ve klasiğin üst seviyesi hissedilir şekilde artacak. Uçsuz bucaksız renk skalaları, sınır tanımayan desenler bu yıla damgasını vuracak. Birbirini tamamlayan renkler arasında sarı ve kırmızı, mavi ile yeşilin hakimiyeti sokağı parti havasına çevirecek. Bahar modasını pastel renklerin kombinleri belirlemektedir. Kadın kıyafetlerinde parıltılar, taş aksesuarlar, simler ve göz alıcı renkler oldukça moda. Mini elbiselerin taş detayları, abiye kıyafetlerin dekolte ve transparanlığı ortaya çıkaran dantelleri ve göz alıcı renkleri en çok tercih edilecekler arasında..

 

Kadın, Yine Yeniden Feminen

Bir yandan fırfır desenlerin hala hayatımıza etki ettiğini görürken öte yandan geçtiğimiz iki yılın maskülen detaylarınn etkilerini daha az görmekteyiz.

Pijama ve pantolon ceket takımları sık sık görsek de, çiçekli desenleriyle daha feminen detaylar taşıdığını söyleyebiliriz. Ekose etkileriyle hayatımıza daha çok etki eden İskoç modası ilhamı, çizgi ve şerit detaylarıyla Upscale Gingham koleksiyonuyla göz dolduran Koton bu sene de cep yakmayacak gibi gözüküyor.

Siyah, beyaz ve kırmızı gibi güçlü renklerle iş hayatının vazgeçilmezi tasarımların ağırlıklı olarak kullanılan bir koleksiyon. Ceketler, etekler ve bu özel parçalarla uyumlu şekilde bluzlar, gömlekler ve pantolonların da yer aldığı koleksiyon Koton‘un özgün ruhunun izlerini taşıyor.

Erkekler İçin Bahar Trendleri

Erkekler İçin durum yine aynı. Oldukça rahat kıyafetler bu yılın modası. Bomber ceketler, kamuflaj desenleri sıkça görüyoruz.

 

Takım elbiselerin günlük kullanıma uygun ve rahat tasarlanması her daim giyinilebilir kılacak. Spor kıyafetlerde ise rahat eşofmanlar, spor ayakkabılar salaş tişörtler bu yılın trendleri arasında. Geçen yılın dar ve sıkan sliplerinin yerini bu yıl daha bol ve rahat kıyafetler alacak.