Sıfır Beden Olamıyorsanız Büyük Beden Almaz mıydınız?

Çağla Pınar Tunçel https://twitter.com/caglapt Geçenlerde Twitter’da şişmanlık üzerine bir tartışma döndü. Ebru Vatansever eski mayoneziseverim nickli Kullanıcı 44 bedenlerin kısa etek giymemesi gerektiğini oldukça agresif bir ağızla dile getirince birçok Twitter kullanıcısından tepki aldı. Çok değil bir sene öncesine kadar 77 kilo olan ve 11 kilo vermiş bir insan olarak ‘şişmanlık’ mevzusuna bir hayli takığım. Belimdeki rahatsızlık yüzünden kilo vermek zorundaydım ve gardropta uzun süredir bana küskün küskün bakan eski kıyafetlerime girebilmek dışında bir motivasyonum yoktu. Matthew Stafford UGA Jersey 66 kiloyum, yani hala 38-40 beden arası gidip geliyorum. Ama 77 kiloyken de, bacaklarımın çok kalın zamanlarında dahi etek giyiyordum. max pas cher Kısacası hep iri bir kızdım ama büyük bedenken de kıyafetlerim konusunda pek bir değişikliğe gitmedim. ebru vatansever şişmanlık büyük beden vintageinyouSon zamanların popüler bir şarkısı var; Amerikalı bir pop şarkıcısı Meghan Trainor’un ‘All About that Bass’ isimi şarkısı. Özetle, güzel gözüküyorsanız, ölçüler mühim değil’ diyor. İşin Amerika’da patlaması, yıllardır obezle savaşan ve bu anlamda belli fastfood zincirlerine bile büyük porsiyonlarda sınırlama getirmesi açısından ilginç. Bir kısmınız elbette bu ‘Kilolarımla barışığım’ modeline yeni bir pazarlama stratejisinin başarılı bir versiyonu diyecektir ki doğru ama şunu da kabul etmek lazım yine aynı ülke pulse size yani büyük beden mankenleri ile de moda endüstrisine on yıldır değişik bir renk kazandırmış durumda. Onlar zayıflayamıyorsa biz onların ayağına büyük bedeni getiririz kafasındalar. Bir nevi moda endüstrisi vintage modası gibi 19 yy mankenlerini geri getiriyor.

şişman manken büyük beden manken vintageinyou

Lillian Russell

İronik bir şekilde eskiden 0 beden olabilmek için diş fırçalarını kusma aleti olarak kullanan modeller şimdi krizi fırsata çevirmenin peşinde. Eski sağlıksız görüntülerinin aksine hem kilolular hem de sağlıklı gözüküyorlar. asics gel lyte 5 mujer Elbette büyük beden manken olmanın da zorlukları var. Spor yapmalılar çünkü bulundukları kiloyu korumalı ve aynı zamanda sağlıklı olmalılar. Tıpkı Sports Illustrated yayının bikini giyen ilk büyük beden mankenlerden biri Robyn Lawley gibi. nike air max
şişman manken büyük beden manken vintageinyou

Robyn Lawley

Büyük beden ölçülerinde de elbette bir sınır var. Büyük beden manken ölçüleri 18 yani bizdeki 50 bedene kadar yürürken, en büyük model ajanslarından biri olan MSA Models’in başındaki Anthony Higgins artık 8 yani 36 bedenin bile büyük beden olarak adlandırılabileceğini söylemiş. Delilk değil mi? Yani yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz 44 beden Robyn çok normal bir örnek kaçıyor. Şimdi diyeceksiniz o zaman ne zaman şişman olarak, ne zaman iri veya kıvrımlı olarak adlandırılıyoruz? Yani bu işin estetiği nerede? Üstelik modellerin vücut ölçülerinde 90-60-90 gibi bir genellemeden de söz edemiyoruz. asics gel nimbus uomo Kısacası büyük beden tanımlamalarına baktıktan sonra garip bir şekilde büyük bedenlerde saçların boyalı olmaması, vücutta dövme olmaması ve sağlıklı gözükme gibi kriterler dışında pek bir krıtere bakılmıyor. Cheap Fjallraven Kanken Backpack Elbette yukarıdaki kriterler bile pinup kızların yükselişinden sonra önemini kaybetmiştir sanıyorum. goedkoop nike air max 2017 İşin sağlık boyutuna geldiğimizde Op Dr. Maglie New Orleans Pelicans Ali Cemal Yılmaz bel kalınlığının 88cm’i geçmemesi gerektiğini söylüyor. Yani 50 beden olarak da hayatınızı mutlu mesut devam ettirebilirsiniz. nike air max 1 donna Biri size 44 bedene kısa etek mi giyilirmiş dediğinde, konuyu özgürlük çerçevesine değil de onun seviyesine taşımak isterseniz buradaki fotoğrafları canavar gibi önüne koyabilirsiniz. ​Nereden geldiğin, nasıl gözüktüğünün, ne yaşadığının ve nasıl eğitildiğinin bir önemi yok, kendi sınırlarını aşabilmen farklı bakış açıları geliştirebilmen gerekir. Türkiye gibi her türlü azınlığın, farklı görünüşün ve görüşün tükaka yapıldığı noktada Twitter’da herkesin kendi görüşünü söyleme özgürlüğü olamaz mı, olabilir elbette! Ben de bunun üzerine gidiyorum, tartışma üzerine kendi görüşlerimi hür bir şekilde ifade ediyorum. hollister pas cher Kalemine ve bedenine güvenenleri beklerim.